0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
FaraShop - Advanced filtering

در مکان‌هایی که بسیار تاریک است و با چشم و حتی چراغ قوه نمی‌توان نور مناسبی را ایجاد کرد، نورافکن‌ها به کمک انسان می‌آیند. این وسیله با قدرت ماورایی خود نوری چند برابر بیشتر از یک چراغ قوه عادی به دارد که فضای بیشتری را روشن می‌کند. نورافکن‌ دستی باتوجه به کاربردی که دارند به انواع محتلفی تقسیم می‌شوند: نورافکن‌های واگرا و همگرا.

نورافکن دستی واگرا چیست؟

 اگر می‌خواهید فضای بیشتر و وسیع‌تری را روشن و مشاهده کنید، نورافکن‌های واگرا نور اصلی را به‌صورت بسیار پهن‌تری بر روی زمین پخش می‌کند.

نورافکن دستی همگرا چیست؟ 

در خیلی از مکان‌ها بر روی فضای خاصی تمرکز می‌کنید و دیگر نمی‌خواهید که فضای وسیعی را روشن کنید، می‌توانید از این نوع استفاده کنید. همگراها بر روی قسمت خاص مورد نظر شما تمرکز کرده و نور مناسب را ایجاد می‌کند.

ویژگی‌های متفاوتی در نورافکن‌های دستی قیمت آن‌ها را افزایش و کاهش می‌دهد. قطعا برای طبیعت‌گردی‌های طولانی شما به یک نورافکن سبک، پرنور، پرقدرت، کم حجم با مصرف طولانی احتیاج دارید.

وزن براساس کاربرد:

 قطعا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر نورافکنی میزان وزن و حجم آن است. برای کمپ و طبیعت‌گردی به وسیله‌ای نیاز است که زیاد مزاحم پیاده‌روی‌های طولانی نشود، با نور پرقدرت خود فضا را روشن و راه را با آن نور ایمن کند، وزن کمتری داشته باشد تا دست خسته نشود. اگر برای مصرف خانگی، در اتاق‌های زیرشیروانی، تعمیرگاه‌ها و انباری از آن‌ها استفاده می‌کنید، دیگر وزن و حجم بسیار مهم نیست.

لامپ و نوع رنگ:

 لامپ‌هایی که در این وسیله استفاده می‌شود انواع مختلفی دارد. یکی از لامپ‌هایی که دیگر سال‌ها است از آن استفاده نمی‌شود، لامپ رشته‌ای است که نور آن زرد رنگ است. این لامپ‌ها علاوه بر اینکه نور زرد چشم را پس از مدتی خسته می‌کند، مصرف باتری بسیار زیادی دارند و ممکن است در مسافت‌های طولانی خاموش شوند. لامپ ال‌ای‌دی نوع دیگری است که رنگ سفیدی دارد، معمولا این لامپ‌ها پرکاربردتر است. میزان مصرف باتری بسیار کمتری نسبت به لامپ ریشه‌ای دارد و به‌صورت کلی مناسب‌ترین لامپ برای قوی‌ترین نورافکن دستی است. لامپ‌های cob نیز برای این نوع وسیله‌ها استفاده می‌شود ولی یکی از مهم‌ترین اشکالات آن تعویض باتری است و فرد نمی‌تواند به تنهایی آن را تعویض کند.

ضد آب بودن نورافکن:

آن‌هایی که به سفرهای طولانی و ماجراجویی‌های جنگلی علاقه دارند، می‌دانند که هر لحظه طبیعت می‌تواند با بارش، رودخانه و... آن‌ها را غافل‌گیر کند پس تجهیزات مورد نیاز کمپ حتما باید ضد آب باشند. نورافکن دستی ضد آب یکی از حساس‌ترین‌های وسایل طبیعت‌گردی است و اگر نورافکن ضد آب نباشد ممکن است با اولین رطوبت برای همیشه بسوزد.

نورافکن دستی واگرا بهتر است یا همگرا؟

بستگی به نوع کاربرد آن برای افراد دارد. افرادی که می‌خواهند فضای بیشتری را در تاریکی ببینند، باید از نوع واگرا آن استفاده کنند و افرادی که می‌خواهند بر نقطه خاصی تمرکز کنند بهتر است از همگرا استفاده کنند.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین
DNN